archív aktualít rok 2012

Výstava závěrečných prací maturantů SPŠ Hranice

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Vystava_Hranice1Tradiční výstavou závěrečných ročníkových prací se rozloučili s letošním školním rokem studenti 4. ročníku studijního oboru Nábytkářská a dřevařská výroba ze Střední průmyslové školy v Hranicích. Přehlídka celkem třinácti kusů jimi navrženého a vyrobeného nábytku se tentokrát uskutečnila 26. dubna ve vestibulu školy na Studentské ulici.

Zastoupené práce představovaly rozsáhlou škálu produktů od drobného nábytku až po větší skříňové sestavy. Samotné výrobě ve školních dílnách předcházel konzultovaný ideový návrh, jeho zpracování v konstrukční a technologické přípravě výroby a v závěru i ekonomický výpočet ceny spotřeby materiálu. „Cílem výstavy není jen prezentace dovedností maturantů, ale také vyzvednutí významu dřeva a materiálů na bázi dřeva a jeho uplatnění v každodenním životě kolem nás,“ sdělil nám Ing. Petr Fusek, vedoucí studijního oboru Nábytkářská a dřevařská výroba.

Vystava_Hranice2Výstava byla přístupná veřejnosti a především pak žákům základních škol z hranického regionu, kteří by v budoucnosti mohli mít zájem studovat obor Nábytkářská a dřevařská výroba. Všichni návštěvníci měli tradičně možnost zúčastnit se hlasovací ankety o nejlepší návrh a provedení výrobku. První tři jimi vybrané práce studentů byly oceněny věcnými dary zakoupenými z finančních prostředků nadace školy. Drobné dřevěné dárky získali i vylosovaní návštěvníci z celkem 275 hlasujících, kterým se nejvíce líbila komoda navržená a zhotovená studentem Tomášem Tenorou. Druhé místo v anketě získal Petr Hapala za multifunkční skříň s pracovním stolem a třetí příčka patřila Tomáši Šafránkovi za vyřezávané hodiny.
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina