archív aktualít rok 2012

Až do soboty můžete živě sledovat stavbu pasivní dřevostavby

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Pasivni_bunka1Centrum pasivního domu ve spolupráci s několika dodavateli materiálů a systémů do stavebnictví uspořádalo v rámci Mezinárodního stavebního veletrhu IBF, který byl zahájen včera na brněnském Výstavišti, stavební „reality show“, jak se staví pasivní dům. Akce s názvem „Stavíme pasivní dům – na vlastní oči“ probíhá v pavilonu V na stánku Centra pasivního domu.

„Cílem této akce je ukázat široké veřejnosti, že stavba pasivního domu není žádnou složitou alchymií. Stačí rozumět základním pravidlům a dodržovat je a pak samozřejmě volit správné a prověřené dodavatele. Všichni naši členové, které návštěvníci veletrhu uvidí při stavbě doslova v akci, tuto garanci profesionality nabízí,“ řekl před zahájením stavby Jan Bárta, ředitel Centra pasivního domu.

Pasivni_bunka2Předmětem stavby je mobilní buňka realizovaná v pasivním standardu z dřevěného konstrukčního systému NOVATOP společnosti Agrop Nova. Její rozměr je 7,5 x 3,5 x 3,5 m a je koncipovaná jako jednoduchá obytná jednotka se základním vybavením (obytný prostor, kuchyňka, sociální zařízení). Po dokončení bude plně funkční a může být použita jako startovací či mobilní bydlení pro jednotlivce nebo mladou dvojici, jako rekreační domek anebo jako kancelář.

Stavba bude realizována v průběhu veletrhu IBF (24. – 28. 4. 2012). Její dokončení se předpokládá v pátek 27. 4. odpoledne. V sobotu 28. 4. by již měla být připravena ke shlédnutí ve finální podobě. Případní zájemci, kteří se na veletrh nedostanou, mohou průběh stavby sledovat živě prostřednictvím webové kamery, a to až do soboty vždy od 9:00 do 18:00 hod.

Po skončení veletrhu bude buňka přemístěna do Stavebního centra EDEN 3000 (u brněnského Výstaviště), kde si ji návštěvníci centra budou moci prohlédnout až do konce srpna letošního roku. Poté bude převezena do Prahy na stavební veletrh FOR ARCH, kde bude předána novému majiteli, který ji vydraží v aukci.

Pasivni_bunka4

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina