archív aktualít rok 2012

Architekt tvorí pod značkou Repa

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Juraj_VybohDizajnérsku tvorbu predstavuje na autorskej výstave Juraj Výboh. Pri recyklovanom dizajne využíva staré, požité, vyhodené predmety, ktoré získajú novú šancu použitia vďaka zmene funkcie či formy. Výstavu „Dizajn ako repa“ inštalovali vo výstavnom priestore Slovenského centra dizajnu Satelit v Bratislave. Prístupná je od 12. apríla 2010.

Juraj Výboh vyštudoval Fakultu architektúry STU v Bratislave. Venuje sa výrobe svietidiel, bytových doplnkov a drobných úžitkových predmetov pre interiér. Prednosťou je recyklácia nevyužívaných vecí na úžitkové predmety. Vlani získal Cenu Slovenského centra dizajnu na veľtrhu Nábytok a bývanie 2011 v Nitre a jeho satelitnej prehliadke Fórum dizajnu. Touto cenou je poskytnutie priestoru pre autorskú výstavu poriadanú SCD. Výstava v Satelite je realizáciou odmeny pre autora. Potrvá do 20. mája 2012.

Foto: Juraj Výboh s účastníčkami tvorivého projektu DUO „dizajn – umenie – odpad“, ktorý realizovalo združenie Živica vlani v Zaježovej (pri Pliešovciach)

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina