archív aktualít rok 2012

SAPELIEXPO 2012 – veletrh dveří pod vlastní střechou

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Sapeliexpo1Největšímu tuzemskému výrobci interiérových dveří a zárubní akciové společnosti SAPELI klesla v loňském roce výše tržeb v porovnání s rokem 2010 o 93,5 mil. Kč na 1,027 mld. korun. Naopak celkový hospodářský výsledek za loňský rok vzrostl na 43 mil. Kč, což ve srovnání s rokem 2010, kdy firma vykázala ztrátu 14,5 mil. Kč, signalizuje návrat k lepším časům. Tyto ekonomické výsledky společnost zveřejnila 12. dubna na tiskové konferenci konané v SAPELI CENTRU v Jihlavě – Bedřichově, zaměřené na prezentaci letošních novinek v rámci expozice SAPELIEXPO 2012.

Společnost SAPELI v loňském roce podnikla několik vnitrofiremních opatření, které mají zmírnit dopady celosvětového negativního vývoje hospodářství. „V první řadě jsme zoptimalizovali interní náklady společnosti, hned v druhém sledu došlo k revizi v našich dodavatelských řetězcích, čímž se zvýšila vzájemná flexibilita a zároveň se snížily dosavadní náklady,“ uvedl na tiskové konferenci generální ředitel a místopředseda představenstva Ing. Václav Bradáč s tím, že v roce 2011 firma vyrobila celkem 360 tis. kusů dveří a zárubní, což představuje meziroční pokles o 9,7 % v porovnání s rokem 2010.

Sapeliexpo2Součástí vnitropodnikových opatření, která pokračují i v letošním roce, je rozhodnutí vedení společnosti neúčastnit se mezinárodního stavebního veletrhu IBF v Brně (24. – 28. 4. 2012), kde pokaždé vystavovala své novinky pro daný rok. K tomuto účelu tentokrát využije moderních prostor a strategické polohy vlastního prezentačního centra v jihlavské městské části Bedřichov, 
nacházející se v blízkosti dálnice D1, kde se v termínu 16. – 28. dubna uskuteční již zmíněné SAPELIEXPO 2012. „Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí je skutečnost, že společnost SAPELI je závislá na stavebnictví, které jak víte je v bídném stavu, a proto musíme stejně jako jiné výrobní firmy pečlivě zvažovat, kam investujeme finanční prostředky vyčleněné na marketing. Vzhledem k tomu, že výstavnictví jako takové je pro nás v současné době málo efektivní, neboť nám neumožňuje komunikovat s cílovými skupinami tak, jak bychom potřebovali, rozhodli jsme se, že si uděláme vlastní prezentaci. Druhý důvod souvisí s tím, že společnost SAPELI hodlá uvádět na trh své novinky častěji, než jednou za rok. Chtěli bychom se dostat do půlročního až čtvrtletního cyklu a proto hodláme podobné expozice využít také na podzim, kdy máme připravenou další výraznou sérii novinek,“ vysvětluje vedoucí marketingu Mgr. Ota Meissner s dovětkem, že tlak ze strany trhu nutí firmu inovovat sortiment rychleji, častěji a hlavně efektivněji, k čemuž jsou vlastní prostory vhodnější.

Sapeliexpo3V rámci SAPELIEXPO 2012 společnost prezentuje nejen řadu novinek v oblasti dosavadního sortimentu dýhovaných, laminovaných či lakovaných dveří, jako jsou např. nové dezény, povrchová úprava ve vysokém lesku či dveře uzpůsobené k volnému pohybu zvířecích mazlíčků, ale i zcela nové výrobky. V první řadě se jedná o tzv. „kartónové dveře“ (dveře standardní konstrukce opláštěné několika vrstvami tvrzeného papíru), které mizí ve zdi. „Byly navrženy tak, aby mohly být natřené stejnou barvou nebo polepené stejnou tapetou, jakou jsou natřené nebo polepené zdi v jejich nejbližším okolí,“ upřesňuje při prohlídce expozice Ing. Petr Klíma, manažer technického rozvoje s tím, že mezi nový sortiment firmy patří také obkladové panely a vestavěné šatní skříně ve stejných dezénech jako dveře, inspirované snahou o sladění interiéru do jednoho celku.

Podrobnější informace o prezentovaných novinkách se dozvíte z naší reportáže ze SAPELIEXPO 2012 v některém z příštích vydání Dřevařského magazínu.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina