archív aktualít rok 2012

TON přiveze do Milána usměvavou židli

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

TON_OneJedinou českou nábytkářskou firmou, která se bude i letos prezentovat na významném nábytkářském veletrhu Salone Internazionale del Mobile v Miláně (17. – 22.4.2012), je bystřický TON, přední evropský výrobce sedacího nábytku. Již loni se v Miláně posunul z pavilonu určeného modernímu nábytku do „designové“ haly mezi nejlepší světové výrobce, a to i díky několika prestižním oceněním, která loni získal. Nyní tak návštěvníci najdou stánek TON pod číslem B 21 v hale 12.

Letos TON představí opět několik novinek. Po židli 002 a věšáku Tee, které prezentoval již na IMM Cologne, představí zcela nové židle One a Rauma od rakouského designového studia Guggenbichlerdesign… a židli Forssa od slovenského designéra Michala Riabiče. S tím již TON spolupracoval na řadě produktů, například křeslu Wave, které získalo ocenění Nábytek roku 2011.

Každoročně v Miláně vystavuje okolo 1300 firem a navštíví ho téměř 300 tisíc milovníků designu. Na takovou delegaci je potřeba se řádně připravit, proto TON stejně jako minulý rok na návrhu expozice spolupracoval s českým designovým studiem Olgoj Chorchoj v čele s Michalem Froňkem a Janem Němečkem.

A na co se tedy můžou návštěvníci veletrhu v expozici TON těšit?

TON_RaumaTak třeba na „usměvavou“ židli. Ano přesně tak totiž můžeme nazvat židli Rauma, jejíž vzhled předurčuje zaoblený tvar opěráku, který je zároveň i velmi praktický. Ocení ho především dámy, jelikož nebudou muset svoji kabelku už nikdy pokládat v restauraci na zem, ale zavěsí si ji na opěradlo židle Rauma, která vytváří příjemnou a pozitivní atmosféru.

U židle One se nechali Heike a Harald Guggenbichler inspirovat historií společnosti TON a možnostmi ohýbání, které jsou léty prověřeny. Inspirace vyústila ve vznik neobvyklé a mimořádné židle z ohýbaného dřeva, která je stohovatelná a proto se výborně hodí nejen do domácností, ale také do kaváren či restaurací.

TON_ForssaPoslední novinkou je židle Forssa. Její návrh vznikl v rámci interní soutěže vypsané jako redesign židle City. Přístup designéra Riabiče byl však spíše koncepční a původní židli využil „pouze“ jako model s ověřenými parametry, které by měla přinést také Forssa. Ta je však maximálně moderní, více dynamická, s čistě zpracovanými detaily.

Pro veletrh v Miláně vznikla speciální microsite, kde se dozvíte další zajímavé informace a můžete se zde podívat na  rozhovory přímo s designéry o jejich židli. Navštivte www.traveltomilano.com a dozvíte se více.

Foto 1: Židle One

Foto 2: Židle Rauma
Foto 3: Židle Forssa

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina