archív aktualít rok 2012

Postupové kolo SUSO v Hradci Králové s rekordní účastí

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

SUSO_HK_1Třetí kolo 16. ročníku soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO se konalo 23. a 24. března 2012 v Hradci Králové. V soutěžním klání se utkalo sedm zednických a deset truhlářských týmů, tedy doposud největší účast v tomto regionu. Kromě toho si zde mohli dva mladí chlapci z dětského domova v Nechanicích vyzkoušet na vlastní kůži „truhlařinu“. Soutěž tak pro ně byla příležitostí setkat se s řemeslem dříve, než se budou rozhodovat o svém budoucím povolání.

Z truhlářů si nejlépe vedla dvojice Dominik Barák a David Mikula ze SOŠ a SOU – MŠP Letovice. Na druhé pozici se umístili Filip Kostelecký a Zdeněk Kleandr ze SŠ řemeslné v Jaroměři. Obě družstva postupují do celostátního finále, které se bude konat v Praze při mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH v září 2012. Na třetím nepostupovém místě skončili Jakub Zakopal a Jiří Schmidt ze SŠ polytechnické Olomouc. Všechny tři vítězné dvojice truhlářů získaly hodnotné ceny od partnerů soutěže a od hlavního mediálního partnera roční předplatné časopisu Dřevařský magazín.

SUSO_HK_2Truhlářští učni ve třetím postupovém kole vyrobili osm zahradních podnožek, které byly darovány do Dětského domova a školní jídelny Nechanice.

„Junioři“ z dětského domova zdatnými řemeslníky

„Významným milníkem v historii SUSO je však to, že soutěžní kolo v Hradci Králové dalo prostor dvěma mladým chlapcům z dětského domova, aby si vyzkoušeli truhlářské řemeslo,“ uvedl David Surmaj ze společnosti ABF, organizátora soutěže. Chlapci Petr Gábor a Michal Novák ve věku 11 a 13 let z dětského domova v Nechanicích, kteří si již za pár let budou vybírat obor svého studia, uvítali příležitost stát se na tři hodiny truhlářem. Dle zadání pedagoga Ing. Stanislava Cukora ze Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk zhotovili zahradní podnožku a veškeré práce jim šly krásně od ruky. „Kluci sami řezali, brousili, vyvrtávali otvory pro vruty, šroubovali a všechno zvládli na jedničku. Myslím, že v nich v budoucnu získáme šikovnou posilu, která rozšíří řady řemeslníků,“ říká Surmaj. Chlapci si za svoji účast kromě svého výrobku odnesli i věcné ceny od společnosti ABF a od partnerů soutěže.

SUSO_HK_3

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina