archív aktualít rok 2012

Vitajte v HOMAG City – metropole drevoobrábacích strojov

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Homag_2Popredný výrobca drevoobrábacích strojov HOMAG Group vás pozýva na veľtrh HOLZ-HANDWERK v Norimbergu v dňoch 21.–24. marca 2012. V hale 10 budú prezentované viaceré novinky z dielne HOMAG Group.

BRANDT – olepovačka AMBITION 1110

Známy výrobca olepovačiek predstaví novinku v kategórií najmenších strojov. Olepovačka AMBITION 1110 je vhodná pre malé prevádzky, ktoré hľadajú kvalitný stroj. Perfektný výsledok je zaručený vďaka predfrézovacej jednotke, dvojmotorovej kapovacej jednotke a rýchlo prestaviteľnej frézovacej jednotke. Okrem tohto stroja budú vystavené známe olepovačky radu 1200, 1400, 1600 a 1800. Svojich zástupcov na výstave bude mať aj rada HIGH FLEX s plnou automatikou prestavenia stroja.

HOLZMA nová séria 2

Medzi CNC píly pribudne novinka od firmy HOLZMA. Nová séria 2 bude disponovať viacerými možnosťami príplatkovej výbavy ako napr. automatický systém podávania dosiek zozadu EASY2FEED, automatické označovanie dielcov štítkom atď. Firma HOLZMA bude na výstave prezentovať filozofiu “grow-as-you-go“ (rastie s vami), ktorá umožňuje zvyšovať výkon stroja podľa toho, ako rastie vaša výroba. Príkladom bude vystavená píla HPP 380 vybavená systémom EASE2FEED, technológiou POWER CONCEPT (umožňuje rezať dva rozmery súčasne) a Domino systémom.

BARGSTEDT

Vynovený skladový systém TLF 210 od Bargstedtu sa ľahšie ovláda je výkonnejší a je za lepšiu cenu. Systém bude na výstave podávať materiál do dvoch píl HOLZMA súčasne.

WEEKE – rozmanitosť CNC strojov

Tradičný výrobca CNC obrábacích centier v skupine HOMAG Group by si vystačil množstvom exponátov na svoju vlastnú výstavu! Svetovú premiéru bude mať stroj Venture 240, ktorý je už v základe vybavený FLEX5 agregátom. Tento univerzálny stroj dokáže opracovať masív alebo aglomerovaný materiál až do šírky 1600 mm všetkými agregátmi. 31 vŕtacích vretien a 28 miest na nástroje znamenajú extrémne vysoký výkon pre všetky aplikácie a materiály.

BHX 050/055 – stroj, ktorý dobyl svet, bude vystavený s novým automatickým meničom a zásobníkom nástrojov.

Venture 109 s vektorovou C osou a FLEX5 agregátom, ktorý nahrádza 5 bežných uhlových agregátov. Zväčšený frézovací rozsah v osi Y=1550 mm a 12 kW hlavné vreteno predurčujú tento stroj na opracovane masívu, výrobu dverí, schodov okien a pod.

Vantage 200 bude vystavený spolu so skladom BARGSTEDT určený pre automatické opracovanie veľkoplošných materiálov. Stroj dokáže naložiť, upnúť, optimalizovať, formátovať, frézovať a vŕtať MDF alebo DTD (nesting). Vystavená kombinácia je vhodná aj pre úplne atypickú výrobu –tj. každý kus iný. 

ABD 150 optimat prezentuje plnohodnotného partnera na vŕtanie a narážanie kolíkov ako aj na perfektné rozšírenie CNC obrábacieho centra. Najvyššie rýchlosti garantujú vysokú efektívnosť .

HOMAG – dostupné 5-osé opracovanie

Nové 5-osé CNC centrum Venture 316 udáva štandardy nielen čo sa technológie týka, ale aj ceny. Venture 316 bude na výstave ponúkané za špeciálnu cenu 99 990 eur (bez DPH a bez dopravy a montáže). Stroj disponuje ťažkým a masívnym oceľovým rámom. Stolári ocenia perfektný výhľad na miesto opracovania a dynamický systém striedavého opracovania (pri práci na dvoch stranách nie je stroj fixne rozdelený, ale dá sa zväčšiť jedna polovica na úkor druhej – opracovanie veľkých dielcov).

Olepovačka KAL 330 s technológiou LASER TEC prezentuje “nulovú lepenú škáru“.

Špecialista na okná a dvere powerProfiler BMB 900 prináša revolúciu do výroby okien. S výbavou až do 306 nástrojov súčasne dokáže tento stroj vyrobiť s ľahkosťou 40 okien za zmenu.

Homag BMG 500 je 5-osé CNC centrum so Sorb Tech rámom pre maximálnu presnosť opracovania a životnosť nástrojov.

Okrem samotných strojov budú prezentované možnosti automatizácie podávania dielcov do strojov a software pre ovládanie CNC strojov.

BÜTFERING – nadšenie pre brúsenie

Výrobca širokopásových brúsiek sa na veľtrhu bude prezentovať vynovenou radou SWT 200 s technológiou ECO PLUS. Rada 200 umožňuje osadenie 1–3 agregátov s dĺžkou pásu 2150 mm pre jednoduchú a kvalitnú prácu. Brúska je navrhnutá pre väčšinu bežných aplikácií vrátane brúsenia vodou riedených lakov s cieľom dosiahnuť výbornú kvalitu obrobku pri nižšej cene stroja.

POZOR!

Všetkých návštevníkov expozície HOMAG Group v Norimbergu pozývame na PRACTIVE zábavu, ktorá sa uskutoční 22.3. od 17:30 na stánku HOMAG Group. Na túto príležitosť bolo uvarené špeciálne pivo ECO PLUS, ktoré si môžete vychutnať v priateľskej a uvoľnenej atmosfére pri živej hudbe. Tešíme sa na vašu účasť v hale 10.

Za účelom dohodnutia účasti na veľtrhu kontaktujte:

  • SR – EXCELLENT CD, tel.: +421 45 524 91 60
  • ČR – ROJEK, tel.: +420 494 339 133.

Homag_1

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina