archív aktualít rok 2012

RD Rýmařov staví v Rakousku, Polsku a na Ukrajině

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

RD_StollhofAsi 80 km od Vídně ve městě Stolhof vzniká unikátní architektonický objekt kongresového centra. V dubnu tohoto roku jej dostaví česká společnost RD Rýmařov.

„Dohodli jsme se s místním investorem, kterým je Angličany vlastněná rakouská firma, a finišujeme tady stavbu nového kongresového centra. Stavíme podle vítězného návrhu předního rakouského architektonického studia CP Architektur,“ uvedl jednatel společnosti RD Rýmařov František Příkaský.

Projekt zahrnuje mimo jiné kongresovou halu, na 30 luxusních apartmánů a fitness centrum. To vše obklopeno 4 hektary soukromého lesa a přilehlých pozemků.

„Naše technologie nízkoenergetických staveb na bázi lehké prefabrikace dřeva je zde v Rakousku velmi rozšířeným způsobem výstavby. Většina stavebních prvků je vyrobena u nás v Rýmařově,“ doplnil Příkaský.

Polsko – na 200 bytů staví česko-polský developer RD Polska

RD_LodzČesko-polský developer RD Polska, ve kterém má majoritu česká stavební společnost RD Rýmařov, započal v říjnu loňského roku výstavbu 200 bytů v polské Lodži. Většina stavebních dílů se vyrobí a doveze z Rýmařova.

„U zrodu této stavby byla spolupráce se Stavební fakultou v Lodži, která projekt zpracovala. Měli jsme u nás v Rýmařově dokonce 10 studentů fakulty z Polska. Unikátem zde je, že se poprvé v Polsku používá naše technologie nízkoenergetické stavby na bázi lehké prefabrikace dřeva, a to pro objekty o 4 podlažích. V Lodži RD Rýmařov investoval prostřednictví své dceřiné firmy více než 100 milionů korun. Polská legislativa silně podporuje nové bydlení. Věříme, že naše byty budou rychle prodány. Kolaudovat první část bytového komplexu budeme na jaře,“ uvedl jednatel společnosti RD Rýmařov.

Ukrajina – nový výrobní závod pro expanzi na východní trhy

V polovině tohoto roku se rozjedou výrobní linky nového česko-ukrajinského závodu, ve kterém má rozhodovací majoritu česká stavební společnost RD Rýmařov. Nový závod prozatím čítá jednu novou výrobní halu, která byla postavena v regenerované průmyslové zóně v Ternopilské oblasti. RD Rýmařov předpokládá, že v první fázi bude na Ukrajině na stálo pracovat 10 až 20 českých techniků.

„Na Ukrajinu jsme nakoupili a přivezli nejmodernější výrobní technologie z Německa. Do strojů a další infrastruktury jsme dohromady s ukrajinským partnerem investovali několik desítek milionů korun. Ukrajina pro nás bude znamenat výrobní předpolí pro další expanzi na východní trhy. Už dnes máme postaveny například první předváděcí domy v Moskvě,“ uvedl František Příkaský.

RD Rýmařov má přes 470 zaměstnanců a 22 000 realizovaných staveb po celé Evropě.

Obr. 1: Výstavba projektu ve Stollhofu

Obr. 2: Vizualizace projektu v Lodži

Související články:

Společnost RD Rýmařov zvýšila tržby o 30 procent

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina