archív aktualít rok 2012

Nový prezident európskych nábytkárov

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Markus_WiesnerEurópska konfederácia výrobcov nábytku EFIC vznikla v roku 2007. Zakladajúcimi členmi bolo 7 európskych krajín: Taliansko, Španielsko, Nemecko, Dánsko, Belgicko, Turecko a Slovenská republika. Úvodné valné zhromaždenie bolo v sídle federácie – v Bruseli 25. júna 2007. Prvým prezidentom bol talian Paolo Boffi, ktorého nahradil Fernando Rolin z Portugalska. Na valnom zhromaždení v decembri 2011 v Kodani zvolili za nového prezidenta Markusa Wiesnera z Rakúska (na fotografii).

Markus Wiesner je predstaviteľom Zväzu rakúskeho nábytkárskeho priemyslu ÖMI. Pôsobí ako konateľ spoločnosti Wiesner – Hager v Alteheime. Firma sa špecializuje na výrobu sedadiel pre spoločenské interiéry, je jednotkou na trhu kancelárskych stoličiek a komplexného zariaďovania kancelárií v Rakúsku. Zamestnáva 353 pracovníkov.
Firmu založili v roku 1849 ako stolársku dielňu. V roku 1921 začali v nej vyrábať nábytok na sedenie. Od roku 1950 sa preorientovali na zariaďovanie interiérov, uplynulých 30 rokov sa špecializujú na zariaďovanie kancelárií.

Nový prezident EFIC Markus Wiesner bude čestným hosťom medzinárodného veľtrhu Nábytok a bývanie 2012 v Nitre (13. – 18. marca 2012), ktorý je počtom vystavovateľov, obsadenou výstavnou plochou a záujmom odborných návštevníkov najväčším v strednej a východnej Európe.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina