archív aktualít rok 2011

Kanadské sruby na veletrhu FOR WOOD

ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nott1Hlavním tématem 7. ročníku veletrhu FOR WOOD (který se uskuteční 8. – 11. února 2012 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech) budou masivní dřevostavby – sruby, roubenky a vrstvené masivní dřevo (CLT). Tato témata budou prostupovat celým veletrhem a také doprovodným programem. Ten zpestří zejména účast rodilého kanaďana a stavitele srubů Dereka Notta.

„Používáme pro stavbu velice kvalitní dřevo ze zimního kácení a jsme pyšní na to, že stavíme ekologicky nezávadně a z obnovitelných přírodních zdrojů,“ říká Derek Nott, který již několik let působí v ČR v oblasti dřevostaveb. „Chceme se přiblížit našim cílovým zákazníkům a změnit jejich myšlení v oblasti srubů. Ty totiž nejsou rozhodně jen zimním a letním sídlem, ale plnohodnotným obytným prostorem,“ doplňuje Nott.

Nott2Dřevěné sruby, které buduje Nott, jsou energeticky nenáročné, počasí odolné a zvukově těsné. „Buduji dřevěné sruby nejstarším způsobem a to je ‚full scribe‘, což znamená přesné orýsování stromů jednoho po druhém a přesného zasazení do sebe. Tím jsou naše domy odolné proti počasí, pronikání vzduchu i zvuku,“ doplňuje největší přednosti srubů Nott.

V rámci doprovodného programu veletrhu dojde také k představení všech projektů přihlášených do soutěže Dřevěná stavba roku 2011. Dalším bodem programu bude seminář „Jak se žije v dřevostavbě“. O své zážitky a zkušenosti se podělí i ti, kteří dnes v dřevostavbě bydlí a obeznámí návštěvníky s tím, jak se v dnešní době v takové roubence či srubu vlastně žije. K dispozici bude i poradenské centrum pro případné zájemce o stavbu těchto zajímavých budov. Zároveň se formou přednášek mohou návštěvníci dozvědět zajímavé tipy a informace o tom, jaké materiály a technologie jsou pro stavbu nejvhodnější, a kterým by se naopak měli vyhnout.
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina
cs_CZČeština sk_SKSlovenčina