archív aktualít rok 2011

TON získal za své produkty další významné ocenění

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

IIA2012Společnost TON získala další významné ocenění za své produkty. Nový věšák Tee od designéra Jana Padrnose a židle 002 od Jaroslava Juřici získaly prestižní ocenění Interior innovation award 2012. Oba produkty tak splňují přísná kritéria jak na poli technického zpracování a praktického užití, tak i v oblasti moderního designu.

TON tak navázal na řadu ocenění, které v letošním roce získal. Tím nejznámější je například Reddot design award 2011 pro křeslo MERANO nebo Honourable mention v rámci Reddot design award 2011 pro němého sluhu PETALO.

Soutěž Interior innovation award uděluje prestižní ocenění v oblasti interiového nábytku. Byla zahájena v roce 2002 na veletrhu IMM v Kolíně a pořadatelem je soutěže German design council. Prostřednictvím této soutěže se podařilo IMM Kolín a German design council vytvořit účinný nástroj, díky kterému získávají firmy přidanou hodnotu pro své produktu a zvláštní pozici na trhu interiového nábytku.

TON_TeeVěšák Tee pochází z dílny českého designéra Jana Padrnose. Je to naprostá novinka, která bude uvedena do prodeje na začátku roku 2012. Dle designéra se jedná o věšák, který půdorysně nezabere moc místa a přitom je velkokapacitní. Velkou výhodou věšáku je různá výšková úroveň, tudíž na něj dosáhnou i malé děti, což mnoho věšáků zatím neumožňuje. Věšák je určen pro ty, kteří mají rádi čistý minimalismus. Je plně funkční a k tomu využívá velmi málo prostředků, a to jak materiálově tak i tvarově.

TON002Židle 002 vznikla jako vítězný návrh soutěže „Bentwood no limits“ (Ohýbání bez limitu), která proběhla u příležitosti výročí 150 let ohýbaného nábytku v Bystřici pod Hostýnem. Designér Jaroslav Juřica tak navázal na tradici Michaela Thoneta a při zachování komfortu a dokonalého designu posunul jeho legendární židli č. 14, která sestává z 6 dílů, o kus dál. Šest vydělil dvěma a vznikla 002.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina