archív aktualít rok 2011

TON získal za své produkty další významné ocenění

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

IIA2012Společnost TON získala další významné ocenění za své produkty. Nový věšák Tee od designéra Jana Padrnose a židle 002 od Jaroslava Juřici získaly prestižní ocenění Interior innovation award 2012. Oba produkty tak splňují přísná kritéria jak na poli technického zpracování a praktického užití, tak i v oblasti moderního designu.

TON tak navázal na řadu ocenění, které v letošním roce získal. Tím nejznámější je například Reddot design award 2011 pro křeslo MERANO nebo Honourable mention v rámci Reddot design award 2011 pro němého sluhu PETALO.

Soutěž Interior innovation award uděluje prestižní ocenění v oblasti interiového nábytku. Byla zahájena v roce 2002 na veletrhu IMM v Kolíně a pořadatelem je soutěže German design council. Prostřednictvím této soutěže se podařilo IMM Kolín a German design council vytvořit účinný nástroj, díky kterému získávají firmy přidanou hodnotu pro své produktu a zvláštní pozici na trhu interiového nábytku.

TON_TeeVěšák Tee pochází z dílny českého designéra Jana Padrnose. Je to naprostá novinka, která bude uvedena do prodeje na začátku roku 2012. Dle designéra se jedná o věšák, který půdorysně nezabere moc místa a přitom je velkokapacitní. Velkou výhodou věšáku je různá výšková úroveň, tudíž na něj dosáhnou i malé děti, což mnoho věšáků zatím neumožňuje. Věšák je určen pro ty, kteří mají rádi čistý minimalismus. Je plně funkční a k tomu využívá velmi málo prostředků, a to jak materiálově tak i tvarově.

TON002Židle 002 vznikla jako vítězný návrh soutěže „Bentwood no limits“ (Ohýbání bez limitu), která proběhla u příležitosti výročí 150 let ohýbaného nábytku v Bystřici pod Hostýnem. Designér Jaroslav Juřica tak navázal na tradici Michaela Thoneta a při zachování komfortu a dokonalého designu posunul jeho legendární židli č. 14, která sestává z 6 dílů, o kus dál. Šest vydělil dvěma a vznikla 002.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina