archív aktualít rok 2011

Titul Truhlář roku 2011 získali Jihočeši a Severočeši

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Truhlar_roku_2011_1V rámci doprovodného programu prvních dvou dnů výstavy Vzdělání a řemeslo, která proběhla ve dnech 23. – 25. listopadu na výstavišti v Českých Budějovicích, se uskutečnil v pořadí třetí ročník celostátní soutěže „Truhlář roku“, určené žákům třetích ročníků středních odborných škol se zaměřením na učební obory 33–56–H/001 – Truhlář a 33–56–E/001 – Truhlářské práce. Vznikla z iniciativy dvou odborných škol v jihočeském regionu (SOU Lišov a SOŠ a SOU Písek) s cílem vytvořit prostor pro výměnu zkušeností mezi středními školami a porovnání odborných dovedností žáků.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 40 žáků z dvaceti odborných škol z různých koutů Čech i Moravy. Dvacet osm účastníků z oboru „Truhlář“ soutěžilo v kategorii jednotlivců a 12 z oboru „Truhlářské práce“ v kategorii dvoučlenných družstev. Jejich úkolem bylo zhotovit dětský stolek (o půdorysu 800 x 800 mm) se zásuvkou (na plno-výsuvu) a vypracovat test z odborných znalostí (30 otázek), sestavených z učiva I. a II. ročníku. V soutěži jednotlivců se svého úkolu nejlépe zhostil Petr Kvěch (SOŠ a SOU Písek) s celkovým počtem 82 bodů (z možných 90 bodů). Druhé místo obsadil Jan Danihlík ze SŠ nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem a třetí příčka patřila Michalu Kordinovi ze SOU Lišov. V kategorii družstev si pohár pro vítěze odvezli Jaroslav Kajzr a Jakub Levý ze SŠ stavební a technické – p.o., Ústí nad Labem. Na místě druhém se umístili Tomáš Zdeněk a Martin Vrabec z UO a PŠ Černovice a na třetím Miloslav Bury a Marek Nachtigal ze SOU stavebního Benešov.

Při slavnostním vyhlášení výsledků vítězové v obou kategoriích obdrželi od patrona soutěže (Výstaviště České Budějovice, a.s.) „zlaté“ poháry a spolu se soutěžícími na druhém a třetím místě hodnotné ceny od hlavního sponzora soutěže, společnosti FELDER– GROUP CZ. Po skončení výstavy byly všechny stolky převezeny do dílen SOU Lišov, kde dostanou mimo nutných dodělávek i konečnou povrchovou úpravu. Poté je patron soutěže předá dětem z dětského domova v Boršově nad Vltavou, pro které již účastníci loňského ročníku soutěže vyrobili židličky. Více informací o soutěži „Truhlář roku 2011“, jejíž úroveň rok od roku stoupá, přineseme v DM 1-2/2012.

Foto 1: Tři nejlepší truhlářští junioři v kategorii jednotlivců (zprava) Petr Kvěch, Jan Danihlík a Michal Kordina
Foto 2: Vítězové v kategorii družstev Jaroslav Kajzr a Jakub Levý

Truhlar_roku_2011_23

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina