archív aktualít rok 2011

Budoucí čalouníci změřili své dovednosti

moddom 2022
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Calounici1Sedm dvoučlenných družstev žáků oboru vzdělávání čalouník mělo příležitost porovnat úroveň svých odborných znalostí a praktických dovedností na 1. ročníku Mistrovství ČR s mezinárodní účastí, které se uskutečnilo 25.11.2011 na brněnském Výstavišti u příležitosti Veletrhu středních škol. Soutěž odborných dovedností pořádal Cech čalouníků a dekoratérů ve spolupráci se SOŠ a SOU stavebním Brno – Bosonohy a Jihomoravským krajem.

Prvního ročníku mistrovství se zúčastnila družstva ze šesti českých a jedné slovenské školy. Pod dohledem členů hodnoticí poroty a za nemalého zájmu nejen ze strany pedagogického doprovodu, ale i návštěvníků veletrhu a zástupců prezentujících se škol zhotovovali čalounění sedáku o rozměru 505 x 310 mm pro dřevěnou čtyřnohou podnožku – sedačku.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předávání cen proběhlo po ukončení soutěže za přítomnosti náměstka hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast školství Ing. Stanislava Juránka, zástupců sponzorské organizace, Cechu čalouníků a dekoratérů, organizátorů, pedagogického dozoru a všech soutěžících. První místo vybojovali žáci SOŠ a SOU stavebního Brno – Bosonohy Barbora Papežová a Radek Havlíček, na druhé pozici se umístili Lukáš Sekáč a František Pecka ze SOU nábytkářského a Střední odborné školy Liberec a třetí příčku obsadily Helena BarkociováAnetou Cvoreňovou ze Střední odborné školy Litvínov – Hamr. Všechna tři družstva vedle pohárů a věcných cen získala také cenu hlavního mediálního partnera soutěže, roční předplatné časopisu Dřevařský magazín. Pohár a věcné ceny obdrželo také jediné slovenské družstvo (Lenka Murčová a Miroslav Grešák, SOŠ drevárska Krásno nad Kysucou), které se v celkovém pořadí umístilo na čtvrté pozici.

Součástí slavnostního ceremoniálu bylo také předání zhotovených výrobků dětskému domovu z Vranova. Sedm čalouněných sedaček z rukou Ing. Stanislava Juránka symbolicky převzal ředitel domova Mgr. Petr Jůza.

Calounici2

Foto: Vítězná družstva 1. ročníku Mistrovství ČR s mezinárodní účastí žáků oboru vzdělávání čalouník (zleva: 1. SOŠ a SOU stavební Brno – Bosonohy,2.  SOU nábytkářské a Střední odborná škola Liberec, 3. Střední odborná škola Litvínov – Hamr)
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina