archív aktualít rok 2011

Tendr Lesů ČR opět pozastaven

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Tezba_drevaAntimonopolní úřad předběžným opatřením pozastavil obří tendr státního podniku Lesy ČR na práce v lesích po roce 2012. Lesy ČR tak nemohou s vítězi uzavřít smlouvy. Pochybnosti o průběhu a výsledcích tendru mělo před časem i ministerstvo zemědělství. Lesy ČR rozhodnutí úřadu považují za neoprávněné.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil správní řízení na základě obdržených podnětů. „Obdrželi jsme několik podnětů od soutěžitelů i od veřejnosti, které se pozastavovaly nad právní správností průběhu této veřejné zakázky, těchto tendrů. Poukazovaly na nebezpečí korupce, na nebezpečí postupu, který bude mít vliv na budoucnost Lesů ČR,“ uvedl v úterý 25.10. bez bližších podrobností předseda úřadu Petr Rafaj.

Antimonopolní úřad vydal i předběžné opatření. ÚOHS předběžná opatření vydává pouze v případech, kdy má pochybnosti o správnosti postupu zadavatele. Podle Rafaje se v případě Lesů ČR obává, aby státní podnik nepodnikl kroky, které by už byly nevratné. „Věci pečlivě prověříme a poté k tomu vydáme rozhodnutí,“ dodal Rafaj.

Zdroj: ČT24 (celá reportáž)

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina