archív aktualít rok 2011

Nevíte, co se stalo s Truhlářskými listy?

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

WT20Zatímco první den veletrhu WOOD-TEC (18.10.) byl z hlediska návštěvnosti velmi slabý, na což si stěžovala většina vystavovatelů, následující dva dny jejich obavy z očekávaného vývoje poněkud rozptýlily. Středa a zejména čtvrtek s velkou pravděpodobností atakovaly návštěvnost z let těsně před recesí.

Davy návštěvníků proudily uličkami a zaplňovaly stánky zúčastněných firem. V permanentním obležení byl také stánek časopisu Dřevařský magazín. Zejména truhláři a menší zakázkoví výrobci nábytku využili svoji návštěvu veletrhu k tomu, aby si přišli objednat předplatné časopisu a informovat se o aktuální situaci na trhu. Pracovníci redakce DM byli nejčastěji vystavováni otázce: „Nevíte, co se stalo s Truhlářskými listy? Léta jsme je odebírali a letos StanekDM1najednou bez jakéhokoliv předchozího upozornění přestaly vycházet.“ Během prvních tří dnů výstavy byla téměř kompletně rozebrána zhruba dvoutisícová zásoba Dřevařského magazínu připravená na celý WOOD-TEC. Poněkud zklamáni odcházeli pouze studenti, kteří se tentokrát museli spokojit jen s jedním ukázkovým číslem.

V pátek – poslední den veletrhu, však návštěvnost opět ochabla a s ní i čtvrteční pozitivní nálada vystavovatelů. Celkově tak z hlediska úspěšnosti většina z nich veletrh hodnotí jako zhruba srovnatelný s rokem 2009. Zatím se podle vyjádření některých prodejců výrazněji nezlepšila ani chuť návštěvníků nakupovat. Situaci v prodeji hodnotí jako stagnující až mírně se zlepšující.

Podle předběžné závěrečné zprávy se letošního veletrhu WOOD-TEC zúčastnilo celkem 213 firem a společností z 10 zemí na čisté výstavní ploše 11.400 m2. Na veletrh přijelo 14.000 odborných návštěvníků z 21 zemí. V roce 2009 se na veletrhu WOOD-TEC dle zveřejněných informací prezentovalo 248 firem na ploše 11.202 m2 a navštívilo ho 19.345 návštěvníků.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina