archív aktualít rok 2011

JITONA chce vybudovat obchodní síť i v Německu

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

JitonaSpolečnost Jitona Soběslav pokračuje v budování sítě podnikových prodejen v Česku a plánuje také otevření sítě obchodů v Německu. Informaci uvedl deník E15.

První tuzemská prodejna Jitony byla otevřena loni v Plzni a v těchto dnech firma zprovoznila další v Čestlicích u Prahy. Pro příští rok má v hledáčku i Brno a Ostravu. 
Expanze Jitony do Německa by měla začít obchodem, který bude otevřen zřejmě v Bavorsku. Cílem projektu je přímo prodávat nábytek Jitona na německém trhu.

Jitona_lozniceJitona se k projektu vlastních prodejen vrací po dlouhých osmi letech. V roce 2003 byla nucena – i po předchozí výrazné redukci – zcela ukončit neúspěšný a ekonomicky ztrátový projekt s vlastní tuzemskou obchodní sítí.

Hospodaření společnosti loni po předchozím zisku 4,8 mil. Kč v roce 2009 skončilo ztrátou 26,4 mil. Kč. Jitoně loni zároveň klesly tržby, a to meziročně o 22 mil. Kč z 1,205 mld. Kč v roce 2009 na 1,183 mld. Kč. Letos by firma měla opět vykázat ztrátu, což souvisí se situací na trhu a probíhající restrukturalizací firmy.
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina