archív aktualít rok 2011

Tendry ve státních Lesích ovládla firma LESS & FOREST

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Lesni_prace1Jednoznačným vítězem obřího tendru státního podniku Lesy ČR na lesní práce a prodej dřeva od roku 2012 je podle neoficiálních výsledků společnost LESS & FOREST podnikatele Jana Mičánka. Firma podala nejlepší cenovou nabídku asi u 75 procent ze 117 soutěžených územních jednotek.

Zprávu na základě informací ČTK zveřejnily Hospodářské noviny. LČR údaje nekomentovaly s tím, že přehled nabídek včetně cen zveřejní ve lhůtě pět dní od středečního otevírání obálek.
 Právě z otevírání obálek s nabídkami, které bylo veřejné, neoficiální výsledky vyplývají. Byla při něm čtena i nabídnutá cena. Uchazeči si tak mohli prakticky ihned po přečtení poslední nabídky udělat představu o tom, jak dopadli ve srovnání s konkurencí.

O zakázky usilovalo 56 lesnických firem. Za Less & Forest podle zdroje ČTK údajně skončily se ziskem šesti až dvou jednotek firmy Progles, Wotan Forest a Uniles. Odhadovaná hodnota lesních prací zakázky činí 7,6 miliardy korun bez DPH. Částka, kterou Lesy následně inkasují od svých odběratelů za prodej dřeva, by měla být rámcově o několik miliard korun vyšší.

Podle Mičánka má jeho firma dobrou výchozí pozici pro získání zakázek. Odmítl přitom spekulace, že nabídl nereálně nízké ceny. Mičánek uvedl, že se nedá čekat, že by LESS & FOREST dělala práce na všech, zatím teoreticky vyhraných, asi 87 jednotkách. Připomněl, že minulé tendry neskončily uzavřením smluv přesně tak, jak dopadly cenové nabídky.
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina