archív aktualít rok 2011

Petrof loni zvýšil tržby o pětinu

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Petrof3Petrof Hradec Králové, výrobce pian a klavírů, zvýšil loni tržby o 23 % na 183 mi. Kč. Firma tak výrazně snížila ztrátu na 2,3 mi. Kč po předloňském propadu 137 mi. Kč. Vyplývá to z výroční zprávy firmy, založené 21.9.2011 do Sbírky listin hradeckého krajského soudu.

Podle jednatelky společnosti Zuzany Ceralové-Petrofové firma loni překonala obchodní plán a po mnoha letech vytvořila provozní zisk. „Rok 2010 byl přínosný v tom, že firmu Petrof vyvedl z obecné krize silnější a schopnější,“ uvedla jednatelka ve zprávě. Téměř 90 % tržeb podnik loni získal v zahraničí. Hlavními teritorii dodávek byly Rusko, Čína, Austrálie, Japonsko, ale i africké země. 
V Číně firma posílila své působení prostřednictvím zřízené kanceláře. V Evropě odbyt Petrofu stoupl v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Belgii a Velké Británii. V jižní Evropě prodeje stagnovaly. 
Na kdysi silném trhu Petrofu v USA kvůli tamní krizi koupěschopnosti zbytného zboží se odbyt téměř utlumil. Jednatelka připomněla, že ve Spojených státech má Petrof pohledávky za 70 mi. Kč, které postupně vymáhá. V některých případech firma pohledávky zajišťuje i odvozem nástrojů z USA. Loni se také Petrof dohodl na smírném ukončení sporů s bývalým obchodním partnerem, americkou firmou Geneva International Corporation (GIC).

Petrof2V uplynulých dvou letech se Petrof snažil poklesy prodejů tlumit i výrobou luxusního zakázkového nábytku a jinými speciálními zakázkami. Při loňském růstu odbytu však firma své kapacity plně použila na výrobu nástrojů a doplňkovou výrobu speciálních zakázek omezila na minimum. Speciální výroba se tak na tržbách loni podílela jen 5 %.

Počet zaměstnanců firmy se loni pohyboval mezi 180 až 185.

Na fotografiích: KLAVÍR P 284 MISTRAL z mistrovské řady klavírů PETROF a 12 m dlouhý stůl v zasedací místnosti rektorátu univerzity ve Zlíně

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina