archív aktualít rok 2011

Náborová kampaň MSDK byla úspěšná

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nabor1Náborová kampaň, kterou realizoval Moravskoslezský dřevařský klastr (MSDK), přiměla téměř 7 % zúčastněných žáků z 12 moravskoslezských základních škol ke studiu dřevozpracujících a stavebních oborů na středních školách.

MSDK v průběhu měsíců listopad 2009 až červen 2011 realizoval klíčové aktivity projektu Popularizace a zvýšení kvality výuky dřevozpracujících a stavebních oborů v Moravskoslezském kraji s cílem zvýšit zájem žáků a studentů o studium a pracovní uplatnění v dřevozpracujícím či stavebním oboru.

Do projektu se zapojilo celkem 893 žáků z 8. a 9. tříd z 12 moravskoslezských základních škol, kteří se zúčastnili informačních seminářů, workshopů na středních odborných školách stavebních či dřevozpracujících a firemních exkurzí s praktickými ukázkami. Během těchto aktivit se mohli dozvědět mnoho zajímavých i praktických informací o dřevozpracujícím i stavebním průmyslu, včetně možnosti uplatnění se v tomto oboru. Dále také získali informace o Nabor3možném studiu těchto oborů na středních školách a navštívili provozy vybraných firem. Exkurze a workshopy byly navíc zatraktivněny soutěží v podobě WoodRoadshow s názvem „Zachraňte rodný les aneb DŘEVOKAZIMÍROVA ŠIFRA“, jejímž cílem byla snaha přilákat mladé lidi ke studiu na průmyslových dřevařských a stavebních školách a vyvrátit mýtus o tom, že dřevařství znamená těžkou práci za malou mzdu. Žáci na workshopech a exkurzích měli mimo jiné za úkol vyluštit šifru a vyplnit vědomostní test, na jehož základě pokračovali do dalšího kola soutěže, v němž se registrovali na webovém blogu. Ti nejúspěšnější postoupili do finále, které proběhlo v sídle MSDK ve čtvrtek 16. června 2011.

Předpokládá se, že polovina všech zúčastněných žáků byla z 9. tříd, přičemž pokračovat ve studiu na střední odborné škole s dřevozpracujícím či stavebním zaměřením se rozhodlo celkem 30 z nich. Lze tedy říci, že úspěšnost náborové kampaně MSDK je téměř 7%. Největší zájem byl mezi žáky o Střední školu stavební a dřevozpracující Ostrava (7 žáků), Střední průmyslovou školu stavební Valašské Meziříčí (6 žáků) a Střední průmyslovou školu stavební Ostrava (5 žáků). Žáci se nejvíce zajímali o obory týkající se stavebnictví (7 žáků), tesařství (4 žáci) a zpracování dřeva (4 žáci).

Nabor2„Velmi nás potěšil zájem o projekt ze strany základních škol. Myslím si, že pro jejich žáky byl velmi přínosný a že splnil svůj cíl. Výsledný zájem o studium na středních školách s dřevozpracujícím a stavebním zaměřením nás překvapil, neboť jsme očekávali 3% úspěšnost, 7 % je výborný výsledek,“ vyjádřila se k výsledkům věcná manažerka projektu Ing. Kateřina Vašková.

Projektu se zúčastnilo také 138 pedagogických pracovníků základních a středních škol (pedagogové a výchovní poradci), kteří se zúčastnili informačních a odborných seminářů, na nichž získali informace o využití dřeva ve stavebnictví, o nejnovějších trendech v praxi ve stavebnictví a dřevovýrobě a o studiu dřevozpracujících a stavebních oborů na středních školách v Moravskoslezském kraji.

Realizátor projektu MSDK v současné době již připravuje pokračování všech projektových aktivit a druhý ročník WoodRoadshow „Zachraňte rodný les aneb DŘEVOKAZIMÍROVA ŠIFRA“, který by měl odstartovat 3. října 2011.
Foto: ZŠ Ostrava-Hrabůvka, Provaznická 64
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina