archív aktualít rok 2011

Náborová kampaň MSDK byla úspěšná

ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nabor1Náborová kampaň, kterou realizoval Moravskoslezský dřevařský klastr (MSDK), přiměla téměř 7 % zúčastněných žáků z 12 moravskoslezských základních škol ke studiu dřevozpracujících a stavebních oborů na středních školách.

MSDK v průběhu měsíců listopad 2009 až červen 2011 realizoval klíčové aktivity projektu Popularizace a zvýšení kvality výuky dřevozpracujících a stavebních oborů v Moravskoslezském kraji s cílem zvýšit zájem žáků a studentů o studium a pracovní uplatnění v dřevozpracujícím či stavebním oboru.

Do projektu se zapojilo celkem 893 žáků z 8. a 9. tříd z 12 moravskoslezských základních škol, kteří se zúčastnili informačních seminářů, workshopů na středních odborných školách stavebních či dřevozpracujících a firemních exkurzí s praktickými ukázkami. Během těchto aktivit se mohli dozvědět mnoho zajímavých i praktických informací o dřevozpracujícím i stavebním průmyslu, včetně možnosti uplatnění se v tomto oboru. Dále také získali informace o Nabor3možném studiu těchto oborů na středních školách a navštívili provozy vybraných firem. Exkurze a workshopy byly navíc zatraktivněny soutěží v podobě WoodRoadshow s názvem „Zachraňte rodný les aneb DŘEVOKAZIMÍROVA ŠIFRA“, jejímž cílem byla snaha přilákat mladé lidi ke studiu na průmyslových dřevařských a stavebních školách a vyvrátit mýtus o tom, že dřevařství znamená těžkou práci za malou mzdu. Žáci na workshopech a exkurzích měli mimo jiné za úkol vyluštit šifru a vyplnit vědomostní test, na jehož základě pokračovali do dalšího kola soutěže, v němž se registrovali na webovém blogu. Ti nejúspěšnější postoupili do finále, které proběhlo v sídle MSDK ve čtvrtek 16. června 2011.

Předpokládá se, že polovina všech zúčastněných žáků byla z 9. tříd, přičemž pokračovat ve studiu na střední odborné škole s dřevozpracujícím či stavebním zaměřením se rozhodlo celkem 30 z nich. Lze tedy říci, že úspěšnost náborové kampaně MSDK je téměř 7%. Největší zájem byl mezi žáky o Střední školu stavební a dřevozpracující Ostrava (7 žáků), Střední průmyslovou školu stavební Valašské Meziříčí (6 žáků) a Střední průmyslovou školu stavební Ostrava (5 žáků). Žáci se nejvíce zajímali o obory týkající se stavebnictví (7 žáků), tesařství (4 žáci) a zpracování dřeva (4 žáci).

Nabor2„Velmi nás potěšil zájem o projekt ze strany základních škol. Myslím si, že pro jejich žáky byl velmi přínosný a že splnil svůj cíl. Výsledný zájem o studium na středních školách s dřevozpracujícím a stavebním zaměřením nás překvapil, neboť jsme očekávali 3% úspěšnost, 7 % je výborný výsledek,“ vyjádřila se k výsledkům věcná manažerka projektu Ing. Kateřina Vašková.

Projektu se zúčastnilo také 138 pedagogických pracovníků základních a středních škol (pedagogové a výchovní poradci), kteří se zúčastnili informačních a odborných seminářů, na nichž získali informace o využití dřeva ve stavebnictví, o nejnovějších trendech v praxi ve stavebnictví a dřevovýrobě a o studiu dřevozpracujících a stavebních oborů na středních školách v Moravskoslezském kraji.

Realizátor projektu MSDK v současné době již připravuje pokračování všech projektových aktivit a druhý ročník WoodRoadshow „Zachraňte rodný les aneb DŘEVOKAZIMÍROVA ŠIFRA“, který by měl odstartovat 3. října 2011.
Foto: ZŠ Ostrava-Hrabůvka, Provaznická 64
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina
cs_CZČeština sk_SKSlovenčina