archív aktualít rok 2011

První cena v soutěži SUSO putovala do Chotěboře

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

SUSO1V pátek 23. září 2011 odpoledne byl slavnostním vyhlášením výsledků zakončen 15. ročník soutěžní přehlídky řemesel SUSO. Finálové kolo, na němž své odborné znalosti a řemeslnou zručnost během tří soutěžních dnů změřili žáci druhých ročníků ze středních odborných škol a učilišť z celé republiky, se uskutečnilo v Praze v rámci veletrhu For Arch.

Finálového kola soutěže se vedle mladých zedníků a obkladačů zúčastnilo celkem 10 dvoučlenných družstev truhlářů, a to vždy dvě vítězná družstva z 5 regionálních kol. Celorepublikové prvenství si odnesli Tomáš Dostál a Michal Prokop ze SOU technického Chotěboř. Vítězná škola byla současně vyhlášena SUSO2Hvězdou finále 15. ročníku. Na druhém místě se umístila dvojice Vojtěch Hála a Tomáš Matula ze SOŠO a SOUŘ Moravský Krumlov a třetí pozici obsadili Jan Bouška a Pavel Homola ze SPŠ strojní a stavební, Tábor. Všechna tři vítězná družstva si kromě diplomů, upomínkových předmětů a příjemného pocitu z dobře odvedené práce odvezla také velmi hodnotné ceny v podobě ručního i elektrického nářadí, které jim věnovali partneři soutěže.

Mladí truhláři měli v rámci praktické části soutěže za úkol vyrobit dekorační truhlík na květiny ve tvaru komolého čtyřbokého jehlanu. Ačkoli se jednalo o řemeslně poměrně náročný výrobek plný nepravoúhlých konstrukčních spojů, mladí řemeslníci se s úkolem vypořádali velmi dobře. Z jejich práce se tak budou moct těšit obyvatelé a návštěvníci Dětského domova v Dolních Počernicích, kterým pořadatel soutěže, společnost ABF, zhotovené truhlíky věnoval.
SUSO3
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina