archív aktualít rok 2011

Nový finanční nástroj pro subdodavatele

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Logo_CEBPředstavitelé České exportní banky a České spořitelny podepsali klíčovou dohodu o podmínkách spolupráce při financování subdodavatelů českých exportérů. Týká se programu poskytování provozních úvěrů malým a středním podnikům s obratem od 30 mil. do 1,5 mld. Kč. Úvěry poskytuje Česká spořitelna a jejich zajištění je pokryto zárukou České exportní banky.

Česká spořitelna ve spolupráci s Českou exportní bankou uvádí na trh program provozního financování pro subdodavatele „TOP EXPORT“. Subdodavatel v tomto programu získá nejen flexibilní přístup k financování, ale i maximální zjednodušení úvěrového procesu.

„Podpisem této dohody jsme zahájili naprosto novou éru našich vztahů se soukromým bankovním sektorem. Věřím, že vzájemné partnerství pomůže inspirovat naše firmy a podnikatele k novým způsobům myšlení a novým přístupům. Jen tak totiž dokážeme hledat a využívat všechny příležitosti pro zvýšení naší konkurenceschopnosti na zahraničních trzích“, říká generální ředitel České exportní banky Tomáš Uvíra.

Česká spořitelna vnímá nové financování subdodavatelů českého exportu jako klíčový krok pro vytváření národních klastrů v jednotlivých průmyslových oborech. „TOP EXPORT“ program představuje další klíčový produkt pro podporu plánů na strategický rozvoj malých a středních podniků v české ekonomice a efektivní nástroj pro jejich zahraničně obchodní expanzi nejen na tradiční, ale i nové vývozní trhy.
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina