archív aktualít rok 2011

Zvítězili borci z Moravskoslezského kraje

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Festival2011-1Na Slezskoostravském hradě v Ostravě proběhl v sobotu 17. září za krásného pozdně-letního počasí a za hojné účasti návštěvníků VII. ročník Festivalu dřeva, který každoročně pořádá Moravskoslezský dřevařský klastr (MSDK) s přispěním Moravskoslezského kraje a Statutárního města Ostravy.

Dopoledne soutěžila tříčlenná družstva profesionálních dřevorubců z Moravskoslezského kraje, Žilinského kraje (SK) a Slezského vojvodství (PL) o Beskydský pohár 2011 hejtmana Moravskoslezského kraje Ing. Jaroslava Palase. Dřevorubci museli zvládnout pět náročných disciplín: řezání motorovou pilou na čas, řezání motorovou pilou kotoučů o minimální Festival2011-2tloušťce,výměna řetězu motorové pily na čas, řezání dvoumužnou ruční pilou „břichatkou“ na čas a přesekávání ležícího kmene sekerou. V téměř dvouhodinovém klání historicky poprvé zvítězilo domácí družstvo před Žilinským krajem a Slezským vojvodstvím.

V poledne si pak děti mohly vyzkoušet pod vedením zkušených dřevařů svůj technický um v práci ze dřevem.

Po poledni proběhla dražba dřevěné sochy Martina Komárka, vicemistra světa a čtyřnásobného mistra Evropy 2003–2006 v dřevorubeckém sportu Timbersports. Pořadatel Festivalu dřeva se rozhodl věnovat výtěžek z dražby 13 000 Kč občanskému sdružení Veselý vozíček, které podporuje 14ti letého Lukáše z Hradce Králové, který přišel ne vlastní vinou o obě dolní končetiny.

Festival2011_3Od půl druhé odpoledne se uskutečnil závod sportovních dřevorubců mezi zlatým týmem České republiky a stříbrným týmem Polska z Mistrovství Evropy STIHL TIMBERSPORTS 2010 pod vedením vicemistra světa Martina Komárka a mistra Polska Arkadiuse Drozdeka. Po napínavém boji nakonec zvítězilo Polsko v poměru 10:7.

Další dvě disciplíny divákům předvedl v exhibici Martin Komárek, který letos na Mistrovství světa v Nizozemsku obsadil 3. místo.

Během celého odpoledne probíhal bohatý doprovodný program, který na vedlejším hradním pódiu svým vystoupením doprovodily známé kapely Děda Mládek Illegal Band a Mňága a Žďorp.
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina