archív aktualít rok 2011

Učni z celé republiky se sešli v Olomouci

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Machri_rokuTřetí celostátní setkání učňovské mládeže Machři roku se uskutečnilo v Olomouci ve čtvrtek 15. září před budovou Krajského úřadu. Na více jak 2000 m2 se zde představily desítky středních odborných škol, které předvedly, jak zajímavé a tvůrčí může být řemeslo.

K vidění byla jak nová, tak i tradiční řemesla. Návštěvníci si mohli vyzkoušet např. výrobu šperků, ochutnat dobroty od cukrářů, nechat si namíchat drink od barmanů, naaranžovat květinovou vazbu, či si nechat poradit s líčením a účesem. Byly předvedeny práce puškařů, aranžérů, řezbářů, truhlářů, kuchařů, včelařů a dalších desítek profesí. Součástí programu byla také ukázka zručnosti a dovednosti lesníků a rybářů. Před zraky veřejnosti probíhala rovněž soutěž o nejlepšího učně ve čtyřech oborech: truhlář, instalatér, malíř–natěrač a obkladač. Do soutěže se přihlásilo na 60 družstev z celé České republiky. Komise, sestavená z řad odborníků na daný obor, zadala soutěžícím úkol, který prověřil jejich zručnost, preciznost, rychlost i schopnost spolupráce a vlastní tvořivosti. Vítězná družstva získala finanční odměnu v celkové výši 200 000 Kč.

V kategorii truhlář první tři místa obsadili:
1. místo – Střední odborné učiliště nábytkářské a střední odborná škola, s.r.o., Liberec

2. místo – Střední průmyslová škola, Valašské Meziříčí

3. místo – Střední odborná škola a střední odborné učiliště – Masarykova škola práce, Letovice

Celostátní projekt Machři roku, zaměřený na popularizaci a obnovu prestiže učňovského školství, pořádá společnost Česká hlava. Letošního ročníku se celkově zúčastnilo na 50 středních škol z celé republiky.
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina