archív aktualít rok 2011

Podpoří právní ochranu českých nápadů a vynálezů

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

OPPIPodnikatelé mohou od 1. září 2011 opět získat podporu na právní ochranu svých nápadů a vynálezů. Ministerstvo průmyslu a obchodu totiž znovu otevřelo program Inovace – Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví pro příjem nových žádostí. Celkově je pro druhou výzvu a její prodloužení připravených 50 milionů korun. Program je součástí Operačního programu Podnikání a inovace.

Dotaci na ochranu práv průmyslového vlastnictví až do výše jednoho milionu korun mohou z programu získat malí a střední podnikatelé, veřejné výzkumné instituce, vysoké školy i fyzické osoby. Registrační žádosti o podporu agentura CzechInvest přijímá až do 30. září 2012. Příjem plných žádostí do programu Inovace – Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví skončí až 4. ledna 2013. Podporu je možné získat na zajištění patentů a užitných vzorů jak v České republice, tak v zahraničí, a také na registraci ochranných známek v zahraničí.

Žádosti o dotace ze všech dotačních programů Operačního programu Podnikání a inovace, tedy včetně programu Inovace – Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví, lze spravovat výhradně prostřednictvím aplikace eAccount na internetové stránce www.czechinvest.org. Se svými dotazy se mohou zájemci obracet na informační linku o programech podpory podnikání 800 800 777, která je jim zdarma k dispozici ve všední dny od 9 do 13 hodin. Své podnikatelské záměry, dotazy k aplikaci eAccount nebo k možnosti získání elektronického podpisu lze konzultovat také v síti 13 regionálních kanceláří CzechInvestu, a to v pracovní dny od 8 do 16.30 hodin.

Zdroj: CzechInvest

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina