archív aktualít rok 2011

Volarský dřevák se vrátil do Perlesreutu

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Volary2011Předposlední srpnový víkend (20. – 21.8.) proběhl v jihočeských Volarech v pořadí 18. ročník Volarských slavností dřeva. Touto dvoudenní akcí si zdejší obyvatelé připomínají historii „své“ milované Šumavy a snaží se našim potomkům připomenout některá donedávna zapomenutá řemesla.

Ostře sledovaným bodem programu prvního dne slavností byla, kromě tradičního trhu řemesel a loni divácky atraktivní soutěže dřevorubců, především mezinárodní soutěž pětičlenných družstev o cca 1 metr dlouhý putovní dřevák. Ve čtyřech disciplínách se o něj spolu s Volaráky utkala družstva ze spřátelených měst Waldkirchen a Perlesreut (SRN) a z rakouského Wallern an der Trattnach. I přes mohutné povzbuzování obhájili domácí „pouze“ druhé místo a vítěznou trofej si stejně jako loni odvezli soutěžící z německého Perlesreutu.

Volary2011_pruvodMírné zklamání zažili pořadatelé i druhý den slavností, kdy se snažili překonat loňský rekord v počtu účastníků obutých do dřeváků (263 osob), při kterém domácím každoročně pomáhají i návštěvníci z Rakouska, Německa a Itálie. Navzdory krásnému počasí nakonec v průvodu městem kráčelo jen 198 osob s dřeváky na nohou.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina