archív aktualít rok 2011

Veřejná konzultace k hodnocení ČR z pohledu Kontroverzního původu dřeva

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

FSCZačátkem letošního roku byl zahájen proces hodnocení kontroverznosti dřeva těženého v České republice. Hodnocení, které je facilitováno sdružením FSC ČR, se řídí standardem pro FSC kontrolované dřevo.  Jedná se o důležitou analýzu z pohledu vlastníků lesů (potenciálních dodavatelů Kontrolovaného dřeva), zpracovatelů (míchajících FSC certifikovanou surovinu a surovinu bez certifikátu FSC) a nevládních organizací zabývajících se kvalitou lesního hospodaření a stavem krajiny.

V první fázi připravila kancelář FSC ČR podklad k diskuzi hodnocení území ČR. Tento dokument byl na workshopu v Praze 15. června diskutován a upraven do současné podoby. Nyní je dokument vystaven k veřejnému připomínkování. Po veřejném konzultaci bude dokument předložen mezinárodnímu ústředí FSC ke schválení. Po případném schválení bude hodnocení závazné pro všechny subjekty používající FSC kontrolované dřevo pocházející z České republiky.

FSC ČR zve širokou veřejnost k zaslání komentářů na info@czechfsc.cz. Hodnocení lze připomínkovat do 9. září 2011. Formulář ke vznášení připomínek a další poklady najdete zde nebo na www.czechfsc.cz/dokumenty-ke-stazeni.html. V případě dalších informací nás neváhejte kontaktovat.

Zdroj: FSC Česká republika

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina