archív aktualít rok 2011

Festival dřeva v Ostravě již posedmé

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

festival-dreva1V sobotu 17.9.2011 proběhne na Slezskoostravském hradě již VII. ročník FESTIVALU DŘEVA, který pořádá Moravskoslezský dřevařský klastr (MSDK) s přispěním Moravskoslezského kraje a Statutárního města Ostravy. Na Festivalu dřeva bude možno shlédnout ukázky zpracování dřeva starými technikami a stará řemesla, ale také sportovní dřevařské soutěže.

festival-dreva2Od 10:30 do 12:15 proběhne soutěž profesionálních dřevorubců o Beskydský Pohár 2011 hejtmana kraje Ing. Jaroslava Palase – za účasti družstev Moravskoslezského kraje (ČR), Žilinského kraje (SR) a Slezského Vojvodství (PL). Soutěž se bude skládat z pěti disciplín: řezání motorovou pilou na čas, řezání motorovou pilou kotoučů o minimální tloušťce, výměna řetězu motorové pily na čas, řezání dvoumužnou ruční pilou „břichatkou“ na čas a přesekávání ležícího kmene sekerou. Mezi jednotlivými disciplínami proběhnou krátké soutěže pro děti.

Ve 12:15 bude zahájena dražba dřevěné sochy – autor Martin Komárek, vicemistr světa a čtyřnásobný mistr Evropy 2003–2006 v dřevorubeckém sportu Timbersports. Výtěžek dražby poputuje na konto chráněných dílen.

Od 13:30 do 15:00 se uskuteční závod sportovních dřevorubců mezi zlatým týmem České republiky a stříbrným týmem Polska z Mistrovství Evropy STIHL TIMBERSPORTS 2010 pod vedením vicemistra světa Martina Komárka a mistra Polska Arkadiuse Drozdeka.

Další informace o festivalu a jeho bohatém doprovodném programu najdete na stránkách www.festivaldreva.cz.
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina