archív aktualít rok 2011

Jak zlepšit pozici malých a středních podniků v ČR a EU?

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

CEBRE

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (MPO), Česká podnikatelská reprezentace při EU (CEBRE) a Enterprise Europe Network (EEN) zvou na debatu „Jak zlepšit pozici malých a středních podniků v ČR a EU?“. Debata se koná v pondělí 19. září 2011 v budově MPO v Praze a bude se věnovat možnostem zlepšení podnikatelského prostředí v České republice a v Evropské unii.

Malé a střední podniky (MSP) tvoří v České republice, stejně jako v Evropské unii, téměř 99,8 % všech podniků. Zhruba 95 % z nich je tzv. mikropodniků, které mají do deseti zaměstnanců. MSP se podílejí na 62 % celkové zaměstnanosti, na 55 % vyprodukované přidané hodnotě a zhruba na 50 % vývozu naší ekonomiky. Small Business Act pro Evropu (Akt o malých a středních podnicích), který byl přijat hlavami členských států Evropské unie v prosinci 2008, potvrdil důležitost, kterou národní vlády malým a středním podnikům (MSP) přikládají. Tento dokument zdůraznil, že MSP jsou motorem evropské ekonomiky a z tohoto důvodu je potřeba podpořit jejich konkurenceschopnost.

Řečníci: Ing. Martin Tlapa, MBA, náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR, Ing. Ivan Jukl, MBA, generální ředitel CzechTrade, Petr Kužel, MBA, prezident Hospodářské komory České republiky, Doc. Ing. Jiří Cienciala, CSc., viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR, Jan Wiesner, předseda Konfederace podnikatelských a zaměstnavatelských svazů ČR, PhDr. Marie Pavlů, CSc., Entreprise Europe Network v ČR.

Kdy: pondělí 19. září 2011 od 13:00 do 14:30 hod.

Kde: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Politických vězňů 20, Praha

Prosíme o potvrzení účasti do 15. září 2011 na email prague@cebre.cz.

Více informací na www.businessinfo.cz

Co nejvíce brání firmám v rozvoji?

Zapojte se do krátkého dotazníkového šetření a dejte nám vědět svůj názor! Prosíme vás, abyste vyplnili jednoduchý dotazník zaměřený na identifikaci hlavních překážek pro podnikání z pohledu MSP. Své podněty a přípomínky můžete vkládat do dotazníku až do 14. září 2011. Výsledky dotazníkového šetření budou představeny 19. září 2011 ve 13 hod. na výše zmíněné debatě.

Vstup do dotazníku: www.businessinfo.cz/cz/pruzkum/?enqid=144

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina