archív aktualít rok 2011

DETOA rozšiřuje své aktivity o muzeum a kreativní dílny

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

DetoaNejstarší česká továrna na výrobu hraček DETOA Albrechtice s.r.o., založená v roce 1908 a v současné době zaměstnávající asi 240 lidí, se v rámci svých marketingových aktivit začala intenzivně zaměřovat na spotřebitelskou veřejnost. Kromě už vloni zavedených exkurzí ve výrobním závodě v Jiřetíně pod Bukovou, při nichž seznamuje zájemce s celým postupem výroby hraček, otevřela letos 14. července ve svém areálu také muzeum hraček a kreativní dílny. Jsou určeny především dětem a jejich rodičům, které si ze zde zakoupeného sáčku s nepřeberným množstvím dřevěných dílů (v ceně 70 Kč), mohou vyrobit hračku podle svých představ.

„V dnešní době má každá rodina doma počítač, kolem kterého se všechno točí a málokdo se věnuje něčemu tvůrčímu. Proto jsme se rozhodli využít zvýšené návštěvnosti turistů do oblasti Jizerských hor během celého roku a podpořit tvořivost nejen u dětí,“ vysvětluje důvod této aktivity ředitel společnosti Jaroslav Zeman s tím, že tímto krokem firma navazuje na loňské zavedení prohlídkových tras pro veřejnost, o které, ačkoliv jsou zpoplatněné, byl k překvapení firmy velký zájem.

S novými kreativními dílnami sousedí i malé muzeum, kde si návštěvníci mohou prohlédnout jak staré výrobní stroje, z nichž některé se využívají ještě dnes, tak i hotové hračky z původní i současné produkce. Celý projekt stál společnost více jak 2 milióny korun a ještě není ukončen. V příštím roce chce DETOA otevřít další dvě dílny, které by tak dohromady pojaly až pětačtyřicet dětí. „Do roka chceme ve stejných prostorách otevřít ještě kavárnu, kde by mohli posedět rodiče dětí. Nicméně letos se zaměřujeme hlavně na děti, pro které koncem září připravujeme uspořádat Týden české hračky. Půjde o velkou soutěžní akci, která proběhne od pondělí 26. září do soboty 1. října a při níž soutěžící v pěti věkových kategoriích budou v časovém limitu vyrábět hračky či ozdoby podle vlastní fantazie, z nichž nejlepší oceníme a budeme je pak po určitou dobu vystavovat,“ doplňuje své informace ředitel a dodává, že s přispěním uvedených aktivit jdou tržby společnosti, po výrazném propadu v roce 2009, opět nahoru. Vloni se jí tak podařilo zvýšit tržby zhruba o 15 % na 90 mil. Kč.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina