archív aktualít rok 2011

Výrobca čalúneného nábytku Lind Mobler Slovakia má nového majiteľa

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

LindmoblerSpoločnosť Lind Mobler Slovakia, s.r.o., Krupina, ktorej vlastníkom bola dánska rodinná nábytkárska firma Lind Mobler Bramming A/S, zmenila majiteľa. Novým vlastníkom je nemecká výrobno-obchodná spoločnosť 3 C Verwaltungs GmbH so skúsenosťami so slovenskými výrobcami nábytku a tuzemským trhom.

Dáni sa rozhodli rozšíriť svoje aktivity v strednej Európe koncom 90. rokov. Ich voľba padla na Krupinu a v roku 2000 založili spoločnosť Lind Mobler Slovakia. Po preinvestovaní viac ako 10 miliónov eur postupne vybudovali moderný závod na výrobu sedacích súprav s plochou 24 000 m2 zamestnávajúci takmer 500 ľudí, ktorí ročne vyprodukovali sedačky za vyše 30 miliónov eur. 90 percent výroby bolo určené na export – predovšetkým pre spoločnosť IKEA. Po nástupe krízy však IKEA od spolupráce ustúpila a Lind Mobler Slovakia musel prepustiť takmer 300 zamestnancov. Došlo k zmenám v obchodnej stratégii firmy, keď objednávky od IKEA nahradili spoluprácou s viacerými menšími odberateľmi. Začali dodávať sedačky aj do slovenských obchodov, vývoz do Nemecka a Škandinávie však zostal pre firmu naďalej rozhodujúci.
Po prevzatí nemeckým majiteľom postupne prijali 30 nových pracovníkov a v prípade priaznivého vývoja predaja by sa mohla zamestnanosť do konca roka ešte zvýšiť.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina