archív aktualít rok 2011

Výrobca čalúneného nábytku Lind Mobler Slovakia má nového majiteľa

JAF Holz - nabytkovedilce.cz
JAF Holz - nabytkovedilce.cz
JAF Holz - nabytkovedilce.cz

LindmoblerSpoločnosť Lind Mobler Slovakia, s.r.o., Krupina, ktorej vlastníkom bola dánska rodinná nábytkárska firma Lind Mobler Bramming A/S, zmenila majiteľa. Novým vlastníkom je nemecká výrobno-obchodná spoločnosť 3 C Verwaltungs GmbH so skúsenosťami so slovenskými výrobcami nábytku a tuzemským trhom.

Dáni sa rozhodli rozšíriť svoje aktivity v strednej Európe koncom 90. rokov. Ich voľba padla na Krupinu a v roku 2000 založili spoločnosť Lind Mobler Slovakia. Po preinvestovaní viac ako 10 miliónov eur postupne vybudovali moderný závod na výrobu sedacích súprav s plochou 24 000 m2 zamestnávajúci takmer 500 ľudí, ktorí ročne vyprodukovali sedačky za vyše 30 miliónov eur. 90 percent výroby bolo určené na export – predovšetkým pre spoločnosť IKEA. Po nástupe krízy však IKEA od spolupráce ustúpila a Lind Mobler Slovakia musel prepustiť takmer 300 zamestnancov. Došlo k zmenám v obchodnej stratégii firmy, keď objednávky od IKEA nahradili spoluprácou s viacerými menšími odberateľmi. Začali dodávať sedačky aj do slovenských obchodov, vývoz do Nemecka a Škandinávie však zostal pre firmu naďalej rozhodujúci.
Po prevzatí nemeckým majiteľom postupne prijali 30 nových pracovníkov a v prípade priaznivého vývoja predaja by sa mohla zamestnanosť do konca roka ešte zvýšiť.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina
cs_CZČeština sk_SKSlovenčina