sobota, 19. október 2019

Novinka firmy SOUKUP na veletrhu LIGNA Hannover

Inzerce

Při výrobě oken jsme měli na paměti vždy dva principy. Tím prvním je, že čepový rohový spoj je ten nejlepší, a druhý, že každý stroj by měl obsluhovat člověk, který pracuje se dřevem jako s živým materiálem. Koncept pravoúhlého obrábění nám od začátku připadal jako ten nejvhodnější a vysoce produktivní, a proto jsme jej intenzivně vyvíjeli. Ostatní operace, jako vrtání a dlabání, vždy základní procesy zpomalovaly, a tak jsme se rozhodli vědomě je od hlavního výrobního toku oddělit. Proto vznikl koncept WIZARD a SPECTRA.

WIZARD je stroj, který zajistí hlavní výrobu při nejvyšší možné efektivitě s obsluhou, která bude mít pod kontrolou vstupní materiál. SPECTRA pak dodělá všechny následující operace. Tam, kde je to výhodné, SPECTRA nahradí WIZARD, a to zejména při výrobě dveří, kde rohovým spojem jsou kolíky a je zde velký podíl vrtání a dlabání. Pro SPECTRU jsou určeny také obloukové konstrukce a speciální profilace pro pevné a otvíravé zasklení v rámu zvaném Falzwechsel.

Pokud se zaměříme na okenní profil jako takový, trendem je, že se nám zeslabuje dřevěný rám a zvětšuje se podíl skla. To je samozřejmě velmi náročné pro rohový spoj. Ten musí udržet zatížení trojsklem, musí být uzpůsoben pro skryté závěsy a musí být zároveň velmi štíhlý pro dosažení tepelně izolačních parametrů. U CNC technologií se štíhlé profily setkávají s problémy při upínání a zajištění stability při obrábění. Při průchozím obrábění na centru WIZARD, kdy opracováváme obě strany profilu najednou, tyto problémy odpadají.

Oba stroje pracují v tandemu, sdílejí ta samá data, která jsou vytvářena v prostředí programu WinCreator. Naprostou samozřejmostí je příprava pro data všech známých softwarových produktů. Programování je celkově velmi jednoduché a není potřeba složitého nastavování a následné údržby dat v CAD/CAM prostředí.

Velmi rádi přivítáme všechny výrobce na veletrhu LIGNA 2019, kde bude celý koncept ve světové premiéře představen na našem stánku K24 v hale 27.

Kontakty:

Soukup s.r.o.
Komerční 518
251 01 Nupaky
tel: +420 241 403 110
fax: +420 241 770 196
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.soukup.cz

Odborný časopis na podporu drevárskej a nábytkárskej výroby.

Zásady spracovania osobných údajov

Uložiť

Uložiť

Newsletter

Prihláste sa pre prijímanie newsletter-a. Nezmeškáte tak žiadne aktuálne novinky.

Rozosielame iba dôležité informácie. Nespamujeme!