nedeľa, 17. február 2019

Registrácia     

Dřevostavby určené pro bydlení jejich výrobci dnes, jak je obecně známo, realizují tak, že nejprve postaví nosné obvodové stěny, které pak propojí vnitřními nosnými stěnami a poté opatří stropem a zastřeší. S opačnou myšlenkou – začít nejprve nosnými příčkami, ty pak zastropit a až poté stavbu uzavřít tentokrát nenosnými obvodovými stěnami, navíc v méně než poloviční tloušťce oproti běžnému standardu (cca 170–180 mm), přišel před časem na český trh dřevěného stavění fyzik Michal Bílek, jednatel brněnské společnosti Xnergie s.r.o. A to při použití speciální tepelné cca 30 mm silné vícevrstvé reflexní izolace, která je podle výrobce účinnější než běžná izolace o tloušťce 350 mm.

Ve druhé polovině měsíce září byl Nadací dřevo pro život vyhlášen v pořadí již 9. ročník ankety Dřevěná stavba roku 2019. Do zveřejnění nejlepších z letos zrealizovaných dětských hřišť, dřevěných domů, konstrukcí, roubenek a srubů či dřevěných interiérů tak zbývají zhruba tři měsíce, což je jedinečná příležitost k tomu, připomenout si uplynulý ročník ankety zajímavým příběhem vítězné (z pohledu odborné poroty) dřevěné konstrukce. Tou jak známo byla dřevěná rozhledna Ester Tower v Jeruzalémě, navržená ve tvaru kvetoucího kaktusu známým českých architektem Prof. Ing. arch. Martinem Rajnišem a vytvořená v rámci mezinárodního česko-izraelského projektu.

Variabilita je ze strany zákazníka jednou z preferovaných vlastností u současného moderního nábytku. Umožňuje např. při použití typizovaných prvků vytvářet různé variace a sestavy podle dispozičních možností prostoru a podle představ uživatele bez nutnosti přistupovat k atypické výrobě. Vedle toho nabízí i možnost dodatečných změn v uspořádání sestavy. O tom, že se jedná o dlouhodobý trend, se přesvědčujeme např. při pravidelných návštěvách zahraničních veletrhů. Každý rok jsou zde prezentovány systémy přinášející zajímavé, neotřelé nápady.

Odborný časopis na podporu drevárskej a nábytkárskej výroby.

Zásady spracovania osobných údajov

Uložiť

Uložiť

Newsletter

Prihláste sa pre prijímanie newsletter-a. Nezmeškáte tak žiadne aktuálne novinky.

Rozosielame iba dôležité informácie. Nespamujeme!