nedeľa, 21. apríl 2019

Registrácia     

Zámery Slovenského centra dizajnu (SCD) na rok 2019 predstavila na minulotýždňovej tlačovej konferencii riaditeľka SCD Mgr. Mária Rišková. Nové výzvy prezentácií a výstav konkretizoval vedúci Slovenského múzea dizajnu Mgr. Art. Maroš Schmidt. Pochvalne o príprave projektov Dizajn a inovácie hovorila Mgr. Klára Prešnajderová. Najvyššie ciele si SCD sľubuje od cezhraničného projektu Interreg Slovensko – Rakúsko 2014–2020, ktorý by mal priniesť 1,5 mil. € na rozvoj činnosti SCD.

Do celoslovenskej súťaže Stavba roka 2018 bolo prihlásených 20 stavieb. V 24. ročníku ankety (od 1995) udelili celkom 10 cien. Cenu za bytový/rodinný dom získala Vila v Záhorských sadoch. Stavbu realizovala spoločnosť Kontrakting Stavebné montáže s.r.o. v spolupráci s CREATERRA s.r.o.

Dynamické ženy v dřevozpracujícím průmyslu kolem nás určitě jsou, i když nejsou vždy vidět. V současné době je podíl žen zapojených do německého dřevozpracujícího a nábytkářského průmyslu nižší než 20 %, zatímco v jiných zemích jsou údaje o něco lepší. Můžeme udělat více!

Ve dnech 21. – 24. 5. 2019 prezentuje výrobce materiálů na bázi dřeva společnost EGGER své novinky výrobků, dekorů a povrchů na mezinárodním veletrhu Interzum v Kolíně nad Rýnem. Návštěvníci veletržního stánku (hala 6.1, stánek A70) na ploše 600 m² získají představu o pozoruhodných ale zároveň neobvyklých kombinacích nového trendu pod mottem „MORE+less”.

Ingka Group, provozovatel obchodů IKEA, oznámil, že ve všech 30 zemích, v nichž působí, včetně České a Slovenské republiky, bude v roce 2020 testovat leasingový pronájem nábytku. Cílem je, aby zákazníci získávali, udržovali a sdíleli produkty IKEA udržitelnějším způsobem. Jde o reakci na spotřebitelský průzkum o opatřeních na podporu cirkulární ekonomiky.

Odborný časopis na podporu drevárskej a nábytkárskej výroby.

Zásady spracovania osobných údajov

Uložiť

Uložiť

Newsletter

Prihláste sa pre prijímanie newsletter-a. Nezmeškáte tak žiadne aktuálne novinky.

Rozosielame iba dôležité informácie. Nespamujeme!