utorok, 18. december 2018

Registrácia     

Pořadatel mezinárodního veletrhu dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů DŘEVOSTAVBY 2019, společnost Terinvest, oznámil zrušení akce. Čtrnáctý ročník, který se měl konat v termínu 7. – 10. 2. 2019 na Výstavišti v pražských Holešovicích, se tak poprvé za celou dobu existence veletrhu neuskuteční.

SOŠ drevárska Zvolen učí mladú generáciu všetko o dreve. Prináša poznatky o jeho vlastnostiach, štruktúre, remeslo a technológie o jeho opracovaní. Za týmto účelom vytvorili v roku 1996 kultúrno-spoločenské podujatie „JAVOR“. Tradíciu zachovali aj v decembri 2018.

CreoKit je zkratka a zároveň název kreativní dřevěné stavebnice, kterou vymysleli ve volném čase členové ostravského vývojového centra IdeaHUB. Jako hlavní stavební prvek využívá dřevěné tyčky, které vyrábějí z dřevěného odpadu. Stavebnice má u dětí pomoci rozvíjet prostorovou představivost a motoriku, posloužit může i pacientům při rehabilitacích.

Při příležitosti 25. výročí svého založení uspořádal Textilní zkušební ústav, s.p. (TZÚ) dne 5.12.2018 v brněnském Orea Hotel Voroněž konferenci s názvem Výsledky projektů ČTPT a jejich členů a uplatnění v praxi!

Ministerstvo zemědělství (MZe) v pátek 14.12. ústy svého šéfa Miroslava Tomana představilo balíček mimořádných opatření na řešení kůrovcové kalamity a jejích následků, který připravilo na příští rok. Zdvojnásobilo dotace na obnovu lesů z 630 milionů na 1,15 miliardy korun a chystá mj. nové podmínky pro využití kalamitního dřeva coby paliva.

Společnost TECHO navázala na dlouholetou spolupráci s rakouskou firmou VAMED, generálním dodavatelem nemocničních projektů a evropským lídrem v oblasti kompletního managementu zdravotnických a lázeňských zařízení. Realizovala pro ni zakázky do dvou nemocnic v Laosu a Papui-Nové Guineji. Souhrnná hodnota zakázek dosáhla 1,4 milionu eur. Oba projekty trvaly od přihlášení do tendru až po konečnou instalaci vybavení 3 roky. A ačkoliv pro TECHO nejsou nemocniční zakázky ničím novým, obě byly výjimečné především svou lokalitou.

Odborný časopis na podporu drevárskej a nábytkárskej výroby.

Zásady spracovania osobných údajov

Uložiť

Uložiť

Newsletter

Prihláste sa pre prijímanie newsletter-a. Nezmeškáte tak žiadne aktuálne novinky.

Rozosielame iba dôležité informácie. Nespamujeme!