utorok, 18. december 2018

Registrácia     

Přelom 19. a 20. století spojený s rozpadem monarchie je z hlediska interiérové tvorby velmi významným obdobím. Letošní výstava MODERNA v muzeu Hofmobiliendepot přinesla na tuto problematiku nové pohledy. Místo představení slavných designových ikon se zaměřila na v Rakousku dosud neznámé exponáty zapůjčené z Londýna (Victoria & Albert Museum) a Paříže (Musée d’Orsay). Výstavu obohatily i další vzácné objekty z privátního sektoru. Rozsáhlá expozice byla uspořádána podle realizací jednotlivých tvůrců a značná pozornost byla věnována také brněnskému rodákovi Adolfu Loosovi.

Firma Flou patří k nepřehlédnutelným pilířům italského nábytkářského průmyslu. Velice si zakládá na kvalitě svého designu, proto ke spolupráci zve ty nejvýznamnější italské tvůrce. K nim bez pochyby patří Vico Magistretti. Právě ten byl letos v Miláně uveden jako autor lůžka Nathalie, které slaví 40. výročí své existence na trhu.

Výstava ze Slovinska Plečnikův dům. Architektovo pokusné pole ve výstavní síni Studijního a dokumentačního centra Norbertov se uskutečnila v rámci reciproční spolupráce pracovníků centra a Muzea a galerie města Ljubljaně (MGML), jež následuje po předchozí české výstavě Rothmayer a Plečnik v Ljubljani. Zásluhou pracovníků centra, zejména Marie Szadkowské, Ing. arch. Petra Krajčího a překladu do češtiny Elišky Oberhelové a dalších přibližuje i díky vystavené korespondenci Plečnikův osud a dílo.

Odborný časopis na podporu drevárskej a nábytkárskej výroby.

Zásady spracovania osobných údajov

Uložiť

Uložiť

Newsletter

Prihláste sa pre prijímanie newsletter-a. Nezmeškáte tak žiadne aktuálne novinky.

Rozosielame iba dôležité informácie. Nespamujeme!